Правила зберігання яблук

Часто любителі вирощування плодово-ягідних культур стикаються з проблемою їх зберігання, адже часом урожай буває дуже хороший. Думок як зберігати яблука дуже багато, рекомендацій фахівців стільки ж, але не всі методи можна використовувати, деякі з них зовсім неефективні і приводять у результаті до псування плодів.

Ми розповімо вам про ефективні методи зберігання яблук.

Городники в основному для збереження свіжості яблук вибирають холодні місця, прикладом може служити льох, а якщо його немає, що в даному випадку робити? Давайте будемо виходити з реально існуючих умов більшості людей.

* Температура зберігання фруктів повинна бути визначеною, не повинно бути ніяких стрибків, прийнятним може бути зміна її на 2 градуси максимум. Також не допустимо зберігати яблука в теплі. Якщо у вас є балкон, він буде прекрасним місцем для збереження свіжості фруктів. Під час зберігання необхідно по кілька разів перебирати яблука, прибирати загнилі плоди, якщо дану процедуру не проводити, яблука швидко втратять свою колишню красу і смакові якості, варто зіпсуватися лише одному фрукту і всі інші також почнуть гнити.

Прислухайтеся до нашої поради і приготуйте заздалегідь ящики, де будете розміщувати для зберігання яблука, також підготуйте матеріал, який необхідний для перекладання кожного шару. Можна взяти ящики з фанери, пластику або дерева. Розташовувати яблука слід по одному шару, далі матеріал і знову наступний шар. Не беріть великих розмірів тару, переставляти їх буде досить складно.

Врожай слід знімати вчасно, нестиглі яблука або перезрілі не підлягають зберіганню. Початок збору врожаю може служити наявність падаючих яблук з гілок або спробуйте зірвати його з дерева, якщо воно добре відокремлюється від плодоніжки – час збирати яблука прийшло.

Яблука слід знімати вчасно.

Коли будете знімати урожай, будьте гранично акуратні, не пошкодите плоди, скористайтесь бавовняними рукавичками.
Зберігати яблука різних сортів потрібно окремо один від одного, час зберігання їх по-різному. Відсортуйте відразу після збору врожаю яблука, які будете брати для їжі, компотів, може сушіння і зберігання.

Способів збереження свіжості яблук багато, одним з найпоширеніших є використання методу пересипки тирсою кожного шару, можна також взяти сіно чи солому. Не менш ефективним є спосіб зберігання в піску, попередньо плоди в даному випадку загортають в газету. Єдиним недоліком останнього методу є можливість сортування зіпсованих плодів від хороших.

Деякі зберігають яблука в пакетах, в підвішеному стані. Пакети в даному випадку потрібно вибирати прозорі, для того щоб бачити зіпсовані плоди і провести в потрібний момент сортування. В одному пакеті можна зберігати близько двох кілограмів яблук – не більше.

Правила зберігання яблук

Ну, ось і все, користуйтеся нашими порадами, і ваш урожай буде радувати своїми прекрасними смаковими якостями цілий рік.

Вересень 30th, 2015 by

Варто почитати: