Полуниця на підвіконні цілий рік

Підвіконня — це не тільки місце для культивування квітів та збору пилу, але ще й міні-город в міській квартирі. Тут можна вирощувати і збирати урожай зеленої цибулі, петрушки і кропу в холодну пору року. В основному з підвіконня досвід вирощування харчових продуктів в умовах квартири починається, на ній же і закінчується.

Але що робити, якщо хочеться виростити полуницю в домашніх умовах і не чекати травня-червня, коли вона з’явиться за високою ціною у продажу на ринку?

Королева серед ягід славиться багатьма позитивними властивостями, допомагає відновити здоров’я, наповнити організм вітамінами і мінералами.

Улюблені ласощі дітей і дорослих вирощується у відкритих грунтах. У магазини в холодну пору року, іноді потрапляє несмачна ягода, вирощена далеко в Європі. Вона потрапляє недостиглим плодом на полицю. Радує око, але за смаком не нагадує полуницю.

У розвинених країнах цю культуру вирощують в теплицях, вдома і в оранжереях. «Полуничний бізнес» приносить хороший дохід, але тільки там, де знають секрет домашнього вирощування примхливої ягоди.

Секрети вирощування полуниці будинку

Будь-яке житлове та нежитлове приміщення підійде для цієї мети. Головна умова — можливість підтримувати температуру.

1. Будинки полуниця росте в поліетиленових мішках, а не в грунті. Придбати або виготовити самому плівкову «грядку» легко і просто. Розмір при цьому не важливий. Головна умова – невеликий діаметр. Тоді вийде помістити безліч «грядок на обмеженій площі.

2. Мішки наповнюються спеціальним субстратом. Для цього вибирають суміш торфу і перліту або ж змішують землю і добрива. Грунтосуміш відмінної якості можна виготовити, якщо перемішати в рівних частинах тирса, торф, перегній, землю і пісок.

3. Субстрат після перемішування засипають в мішки. На їх поверхні робляться в шаховому порядку посадочні отвори-надрізи в 4 ряди на відстані 25 см один від одного. В них висаджують паростки полуниці.

4. Мішки встановлюють на підлогу або розміщують на декількох рівнях у висоту, якщо дозволяє кубатура.

5. Харчування забезпечується медичними крапельницями. Береться по 3 шт. на кожен мішок. Крапельниці підключаються до розподільного водопроводу з поживними речовинами. Один мішок в день споживає близько двох літрів води.

6. Запилення полуниці виробляють вручну або побутовим вентилятором (на великих площах).

7. Ягода вимагає яскравого освітлення для гарного росту. Використовують лампи денного світла. Розташовують їх горизонтально і включають на 14 годин в день. Посилюють вплив світла побілкою стін в білий колір або закріпленням світловідбивних елементів – дзеркал, фольги і т. д.

Перспективний сімейний бізнес у часи економічної кризи починати можна сьогодні і користуватися його плодами потрібно цілий рік.

Квітень 15th, 2016 by

Варто почитати: