Міфи про шкідливий вплив кави на організм людини

Кава завоювала всесвітню популярність і популярний по сьогоднішній день. Не раз зустрінеш людину, яка свій день починає з чашечки ароматної кави.

Як приємно випити ароматну чашечку кави

Кава стимулює до робочої діяльності і бадьорить дух, тому його люблять пити не тільки вранці, але і в обідній час, в перервах від роботи, на нарадах і в гостях.

Але, на жаль, цей чудовий напій овіяний багатьма нехорошими міфами про його негативний вплив на здоров’я людини.

Міфи про шкідливий вплив кави на організм людини

Давайте розглянемо які з них і спробуємо розібратися, де ж правда, невже варто відмовитися від такого приємного, підбадьорливого напою.

1 міф: кава сприяє розвитку гіпертонії, так це?

За даними досліджень кава викликає короткочасне підвищення артеріального тиску, при тому зауважте, у тих людей, які його майже не п’ють. Тиск не підвищується у тих людей, які вживають цей напій, що бадьорить кожен день. Отже, кава не може бути причиною розвитку такого захворювання як гіпертонія.

2 міф: кава може викликати ішемічну хворобу серця, так це?

За даними досліджень кави не може розвинути таке захворювання як ішемічна хвороба серця. Мається на увазі, якщо людина вже схильний до цього захворювання, кави може стати причиною подальшого ускладнення захворювання.

Для сердечників кави краще не пити

Напої, що містять кофеїн взагалі не рекомендують вживати людям, які мають захворювання серцево-судинної системи.

3 міф: під час вагітності кави пити не можна, так це?

Тут думки лікарів розходяться, хто говорить, що при вагітності можна пити каву, хтось ні. Вживання цього напою може спровокувати викидень у жінки. Пити каву під час вагітності протипоказано, так як він вимиває з організму кальцій, який необхідний для формування нового організму.

Для вагітних не в якому разі не можна зловживати кавою

Дозволити собі під час вагітності чашечку кави можна, якщо немає ніяких протипоказань лікарів, і ви відчуваєте себе добре, зловживати, звичайно, їм не варто.

4 міф: кава заспокоює?

Кажуть, що кава позитивно впливає на нервову систему, воно бадьорить, піднімає настрій, стимулює до роботи. Навіть за даними досліджень доведено, що вживання кави на роботі підвищує розумову діяльність (приблизно на 10 % підвищуючи її). Люди, які воліють пити каву, не схильні до стресів, вони більш врівноважені і спокійні. Але все-таки організм повинен відпочивати, а кращого відпочинку як сон не придумаєш, і кава не допоможе!

5 міф: кава є причиною розвитку ракових пухлин, так це?

Швейцарські вчені довели, що кава здатна знижувати рівень канцерогенів в організмі, будучи антиоксидантом.

6 міф: кава вважають наркотиком, так це?

Кави здатне викликати звикання до його вживання.

Кава викликає звикання

Якщо різко припинити вживати каву починаються болі в голові, з’являється дратівливість, постійна втома, сонливість.

Кожен має право вирішувати, пити каву чи ні, вибір за вами!

Жовтень 1st, 2015 by

Варто почитати: