Корисні властивості меду та протипоказання

Корисні властивості меду

В ті часи, коли про сучасній медицині і мови бути не могло, люди поправляли своє здоров’я тим, що давала їм природа. І вже тоді, корисні властивості меду високо цінувалися людством. Це, напевно, один з небагатьох продуктів, який підриває твердження про те, що ліки повинні бути гірким. Сьогодні його використовують і в медицині, і в дієтичному харчуванні, і навіть в косметології.Але чому ж цей продукт так примітний? Відповідь криється в неймовірному складі!

Унікальні компоненти меду

Повністю склад солодкого дару природи ще не вивчений, оскільки величезне різноманіття сортів і складність самого складу, значно ускладнюють завдання вченим. Але саме неповторний хіміко-біологічні складові даного продукту і породжують унікальні корисні властивості меду.

МедВ основі лежать вуглеводи: вони становлять близько 75-80 % від загального складу. Глюкоза, фруктоза і сахароза – саме завдяки цим речовинам, бджолиний продукт є прекрасною альтернативою цукру. Крім вуглеводів, до складу входять:

  • фолієва кислота;
  • набір микроэлемнтов (кальцій, магній, мідь, калій);
  • вітаміни (провітамін A, і безліч вітамінів групи B).

Який ще продукт може похвалитися настільки насиченим складом?

Властивості меду і їх позитивний ефект на наш організм

Але чим корисний мед? За яких недугах або проблеми його слід приймати? Якщо коротко, то в числі основних позитивних ефектів від прийому будуть: посилення кровотоку, а також поліпшення відтоків лімфи і знищення шкідливих мікробів, начебто стафілококів та кишкової палички.

Властивості медуАле на цьому корисні властивості меду не закінчуються, солодкий продукт застосовується і в ряді інших випадків:

  • У якості профілактичного засобу для якнайшвидшого відновлення імунітету після хвороби.
  • Для якнайшвидшої перемоги над простудними захворюваннями.
  • Для поліпшення загального складу крові.
  • Для нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту людини.
  • омолоджуючого засобу, так як містить речовини, що попереджають передчасне старіння.
  • В якості заспокійливого і засоби від безсоння
  • Дуже корисний для жінок у період вагітності (слід проконсультуватися з лікарем), так як є натуральним джерелом фолієвої кислоти.

Перераховані твердження про те, чим корисний мед, розкривають лише найпоширеніші сфери його застосування. Насправді, в залежності від конкретно взятого сорту, цей перелік може бути істотно розширений.

Все добре в міру: оптимальний розмір порцій для дорослих і дітей

Як би не був корисний цей дар природи, але безконтрольно вживати його все ж таки не слід. Норма дорослої людини становить 100-150 р. Причому найкраще розбити прийом на кілька прийомів. Фахівці не рекомендує вживати мед спільно з важкою їжею: краще всього додати його в чай або в теплу воду, через 3 години після прийому пиши. Дітям же краще давати його разом з фруктами, так корисні речовини краще засвоюються.

Протипоказання: мед корисний не для всіх

Даний продукт унікальний і тим, що список протипоказань у меду, мінімальний. Його можна приймати навіть вагітним і людям, страждаючим цукровим діабетом (тільки після консультації з лікарем).

Часткові обмеження у вживанні цього продукту є і у хворих на золотуху або ексудативним діатезом. Також у деяких людей може виявитися алергія або індивідуальна непереносимість компонентів. В результаті чого, після прийому людина може відчути свербіж, головний біль або випробувати шлунково-кишкові розлади.

Жовтень 6th, 2015 by

Варто почитати: