Чому необхідний фільтр для води

Чому необхідний фільтр для води? Є вода, на вигляд чиста, навіщо витрачатися? Напевно вам у голову не раз приходила така думка. Спробуємо розібратися, чи варто економить на фільтрі для води і чому він зараз просто став необхідністю. Отже, до вас в будинок (квартиру, офіс) надходить вода. Зазвичай вона надходить двома шляхами – або з водопровідної системи, або ж, як варіант свердловини. Вода повинна бути приведена до визначених нормативів, які більшість населення просто не знає, а чиновники крутять цифрами як захочуть. Багато хто вважає, що хороша питна вода – це прозора вода без запаху і домішок. А що ви скажете на рахунок радіонуклідів в такій воді? А насиченості важкими металами та іншої невидимої хімією? Тому сказати про те, що вода чиста, можна тільки після його дослідження в лабораторії із застосуванням бактеріологічного і хімічного аналізів. Тільки після встановлення відповідності нормам, цю воду можна вважати чистою.

Розглянемо більш докладно неприємності, які можуть застерігати при вживанні води.У воді, яка біжить по трубах з будь-якого будуть перебувати механічні частинки, які не піддаються розчиненню – іржа, пісок, механічні частинки та інше. Так як вони володіють абразивністю, то це прискорює вихід з ладу труб і сантехніки.

Залізо – присутній у воді зазвичай в розчиненому вигляді або у вигляді марганцю. Спочатку така вода прозора, але потім, як відстоїться, стає жовтувато-бурого кольору. На сантехніці це причина іржавих патьоків. Іноді вода може з-за підвищеного вмісту заліза просто бути «залозистого» смаку.

Наступний параметр – жорсткість води. Вона залежить від розчинених солей магнію і кальцію. Вони проявляються у вигляді білястих розлучень на сантехніці, у воді що кип’ятилася або відстоювалася, можливе випадання осаду. Накип – це солі магнію і кальцію. Ще вони можуть називатися «солі жорсткості». Шкода накипу очевидний – відкладаючись на нагрівальних елементах техніки, стінках труб вона порушує нормальний теплообмін і призводить до виходу з ладу останніх. Про перевитрату газу і електрики також слід пам’ятати. Для прикладу – причина виходу з ладу 90% водонагрівачів – це робота горезвісної накипу.

Неприємний смак, запах або колір води. У «розумному» вони втрьох називаються органолептичні показники, тому що тут проявляються такі органічні речовини, як сірководень і залишковий хлор (ну куди ж без нього).

Бактерії і мікроби, які живуть в оді можуть стати причиною найрізноманітніших захворювань. Причому бактерії, навіть ті, які нешкідливі виділяють у процесі свого життєвого циклу всі ті ж органічні речовини. Причому вступаючи в хімічні реакції з різними елементами (тим же хлором) вони здатні створити канцерогенні, або просто отруйні сполуки.

Звичайно, цей список далеко не повний – не розглядалися докладно важкі метали, нітрати, радіонукліди і т. д.

Вересень 16th, 2015 by

Варто почитати: